Zlín

Design inherently belongs to Zlín. Design influences the life of every citizen, often unnoticed. We will give it a space to shine and to be understood by people, to be appreciated and to inspire.

Revolution

This year’s theme. Means progress, self-expression and step out of the current system. We are walking forward on a path to new materials, technologies, procedures and inventions. How would the world actually look like if the revolution had stopped with the first invented wheel?

Week of experiences

Day and night Zlín will come to life with design. Exhibitions, Gala evening, day-long Conference Design & Marketing, module installations, lectures, workshops, excursions and amazing parties. The atmosphere can not be described, you have to experience it.

Na co se můžete těšit

Opening

Každá událost se musí pořádně zahájit. A u Zlin Design Weeku tomu nebude jinak. Párty až do rána, na platformě 14|15 Baťova institutu.

Výstavy

Různá místa, studenti i profesionálové. Vystavujeme na Zlínském zámku a dalších místech ve Zlíně.

Galavečer Best in Design

Ocenění těch nejlepších talentů, kteří se přihlásili do soutěže Best in Design. Galavečer ve zlínském Kongresovém centru, na který nikdo z příchozích jen tak nezapomene.

Výstavní moduly

V centru města se jim během Zlin Design Weeku nevyhnete. A proč taky? Prohlédněte si na denním světle ty nejlepší produkty českých designových firem.

What does Zlin Design Week look like?

Design se přibližuje obyvatelům Zlína opravdu na dosah ruky a během týdenní přehlídky je takřka nemožné ignorovat výstavní moduly ve veřejném prostoru. Představuje se tu design v co nejširším slova smyslu a prezentují se tu jak designoví velikáni, tak talentovaní studenti.

Barbora Langmajerová
CZECHDESIGN.CZ

Vytvořit instalaci nebo tady jen být a znovu se potkat s kamarády, to chceš! Spojení univerzity s iniciativou jejich studentů a několika významných regionálních firem a samotného fenoménu města vytváří Zlínu a českému designu další styčný bod. At’ žije designová Morava!

Roman Šedina
designer

Není to jen další z řady povrchních design akcí. Naopak, pomalu, ale jistě si buduje svébytné místo na české scéně a přináší odlišný pohled na současný design. Zároveň je konzistentně kurátorovaný, přináší nové pohledy na svůj obor a umožňuje skvělou aktivizaci studentů a mladých designérů.

Adam Štěch
Kreativní skupina OKOLO

Don’t miss anything!