Může letošní Zlin Design Week navštívit každý? Ano, snažíme se totiž myslet na všechny!

11. 4. 2022 | Lucie Blahetková

Další Zlin Design Week se kvapem blíží a my se snažíme myslet nejen na všechno (díky všem to-do listům a produkčním tabulkám!), ale taky na všechny. Zatím bohužel nemáme 100% přístupný celý program, ale postupně pracujeme na jednotlivých řešeních a slibujeme, že příští rok na těch 100% budeme! Chceme totiž, aby sis festival užil co nejvíc, bez omezení a komplikací.

Na jaké části programu tedy můžeš letos vyrazit s určitým hendikepem?

Opening zdw

Letošní Opening bude v Městském divadle Zlín. Zde je připraven bezbariérový přístup pro návštěvníky na invalidním vozíku. Ti si tak mohou užít celý Opening s koncertem Police Symphony Orchestra, vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže Best in Design a taneční performance All Style Unit. Celým programem vás provede herec Jan Cina. Pokud máš k přístupnosti večera jakékoliv dotazy, můžeš se obrátit na Lenku z našeho týmu, která s tebou možnosti ráda probere: lenka.drabesova@zlindesignweek.com

konference

Konference ZDW se bude odehrávat v Kongresovém centru Zlín. Z tématu Design, který pomáhá můžeš načerpat inspiraci  a setkat se se zajímavými osobnostmi různých oborů.  I zde je umožněn bezbariérový přístup a pro návštěvníky se sluchovým postižením bude připraveno tlumočení do znakové řeči – o to můžeš požádat skrze formulář při nákupu vstupenek.

Výstavy

Na nové talenty designu, kteří budou utvářet budoucnost celého odvětví a zařadili se mezi finalisty letošního ročníku mezinárodní soutěže Best in Design, se dojdi podívat do galerie G18. Další výstava 100 let zlínského designu je rozdělena do dvou částí: první z nich nalezneš na 14/15 Baťově institutu a druhou v 61. budově Areálu Svit. Obě tyto výstavy mají také bezbariérový přístup. 

doprovodný program

Diskuse v rámci Design Kantýny na Zlínském zámku a designshop bohužel bezbariérové nejsou, u workshopů bychom mohli vymyslet individuální řešení, které se ti pokusí zařídit Eliška. Stačí ji kontaktovat na eliska.janakova@zlindesignweek.com

Pro více informací o festivalu a o programu nezapomeň sledovat náš web, Instagram a Facebook.