Kdo se hlásí o titul Best in Design 2021? Seznam se s finalisty!

5. 5. 2021 | Vendy Procházková

Již 12. ročník mezinárodní soutěže Best in Design nabízí mladým talentům příležitost prorazit ve světě designu. Zájemci mohou soutěžit v kategoriích Product & Industrial Design, Fashion Design a Communication Design. Ocenění jsou udělována jak v jednotlivých kategoriích, tak v rámci celé soutěže – tvůrce, který nejvíce zaujme odbornou porotu, získá titul absolutního vítěze Best in Design 2021.

Hodnocení poroty už letos máme za sebou, finalisty známe, kdo ale získá titul Best in Design 2021 a 1 500 k tomu? To se dozvíme už v pátek 7. 5. v 19:00  během online vyhlášení výsledků, kterým tě provede moderátor a herec zpěvák Jan Cina. 

Ještě než si představíme všechny finalisty, pojďme si zopakovat, kdo o jejich složení rozhodoval.

V porotě zasedl Ladislav Škoda, šéfdesignér společnosti Tescoma, Richard Vodička, ředitel Studia egoé, Sebastian Gier, designér společnosti BMW, Joana Lacerda, koučka a ředitelka startupu The Power House, Tereza Rosálie Kladošová, módní návrhářka a scénografka, Filip Koubek, spoluzakladatel předního českého motion design studia Motionhouse a Veronika Pařízková, šéfredaktorka webové magazínu Czechdesign.

Finalisté kategorie Product&Industrial Design 

Ondřej Pechal – Litinový radiátor Edudant

Edudant hledá současnou a nadčasovou formu pro tradiční litinové radiátory. Svým tvaroslovím navazuje na tuto tradici, očišťuje formu o historismy, využívá specifik technologie a zdůrazňuje princip funkce radiátoru.

Kateřina Klímová – Kolekce nábytku pro předškolní děti

Při tvorbě této kolekce nábytku pro studijní a kreativní aktivity dítěte předškolního věku byla autorka v pozici rodiče hledajícího kvalitní a dostupné vybavení dětského pokoje.

Jan Kulhánek – Převozní loď pro Prahu

Vokoun mladého autora je 9 metrů dlouhá převozní loď určená pro Prahu, slouží k přepravě 12 osob. 

Barbora Bezděková a Jakub Žanony – TUBE – Coffee Machine

Pákový kávovar fungující na principu klasické Mocca konvičky. Autoři navrhli moderní kávovar se zachovanými rituálními prvky přípravy kávy. 

Finalisté kategorie Communication Design 

Julie Dítětová a Jáchym Moravec – Česká vlajka.online

V roce 2020 oslavila československá vlajka sto let své existence. Cílem autorů tedy bylo vytvořit nástroj, který umožní českou vlajku dobře rozeznat a správně používat. 

Adam Komůrka – Buď DIGITÁL!

Uchazeči o umělecké obory často netuší, co obnáší pojem digitální design, a tak raději upřednostní design grafický. Adam svou prací informuje o oboru digitálního designu jako takovém. 

Aneta Roubíčková – MÝMA OČIMA

Jaké je žít s vadou zraku? Autorka vytvořila projekt, kde si pomocí virtuální reality můžeme zkusit, jaké to je fungovat s očním onemocněním. 

Finalisté kategorie Fashion Design 

Karolína Čechová  – Inner Sanctum

Jak už název INNER SANCTUM napovídá, jedná se o jakýsi vhled do lidského těla. Kolekce je inspirována charakterem fascií. 

Ngoc Yen Tran – VOL.02 – UPCYCLED SNEAKERS

Projekt je zaměřený na upcyklaci tenisek. To znamená přetvoření/upravování obuvi, která by jinak skončila na skládce nebo ve spalovně. 

Nino Goderidze – Entropy – Graduation Fashion Collection

Autorova kolekce se věnuje soukromým tragickým příběhům lidí. 

Kristýna Lovasová – WHITE PROJECT-GEOMETRIE V ARCHITEKTŮŘE

Zrak určuje podobu předmětů a prostorů, které nás obklopují. Avšak hmat je prastarý smysl, a absence různorodých taktilních podnětů v nás může vyústit ve frustraci.

Bedřiška Burešová – Different

Cílem autorky bylo vytvořit šperk pro lidi, kteří mohou mít problém s pohybovým omezením a nebo jen pro toho, kdo má problém s nasazováním náušnic.

Tak co, máš svého favorita? Tak to by ses v pátek 7. 5. 2021 neměl zapomenout připojit tady, abys znal výsledky hned mezi prvními!