Již 12. ročník mezinárodní soutěže Best in Design nabízí mladým talentům příležitost prorazit ve světě designu. Zájemci mohou soutěžit v kategoriích Product & Industrial Design, Fashion Design a Communication Design. Ocenění jsou udělována jak v jednotlivých kategoriích, tak v rámci celé soutěže – tvůrce, který nejvíce zaujme odbornou porotu, získá titul absolutního vítěze Best in Design 2021.
Hodnocení poroty už letos máme za sebou, finalisty známe, kdo ale získá titul Best in Design 2021 a 1 500 € k tomu? To se dozvíme už v pátek 7. 5. v 19:00 během online vyhlášení výsledků, kterým tě provede moderátor a herec zpěvák Jan Cina.
Ještě než si představíme všechny finalisty, pojďme si zopakovat, kdo o jejich složení rozhodoval.
V porotě zasedl Ladislav Škoda, šéfdesignér společnosti Tescoma, Richard Vodička, ředitel Studia egoé, Sebastian Gier, designér společnosti BMW, Joana Lacerda, koučka a ředitelka startupu The Power House, Tereza Rosálie Kladošová, módní návrhářka a scénografka, Filip Koubek, spoluzakladatel předního českého motion design studia Motionhouse a Veronika Pařízková, šéfredaktorka webové magazínu Czechdesign.
Finalisté kategorie Product&Industrial Design
Ondřej Pechal – Litinový radiátor Edudant
Edudant hledá současnou a nadčasovou formu pro tradiční litinové radiátory. Svým tvaroslovím navazuje na tuto tradici, očišťuje formu o historismy, využívá specifik technologie a zdůrazňuje princip funkce radiátoru.
Kateřina Klímová – Kolekce nábytku pro předškolní děti
Při tvorbě této kolekce nábytku pro studijní a kreativní aktivity dítěte předškolního věku byla autorka v pozici rodiče hledajícího kvalitní a dostupné vybavení dětského pokoje.
Jan Kulhánek – Převozní loď pro Prahu
Vokoun mladého autora je 9 metrů dlouhá převozní loď určená pro Prahu, slouží k přepravě 12 osob.
Barbora Bezděková a Jakub Žanony – TUBE – Coffee Machine
Pákový kávovar fungující na principu klasické Mocca konvičky. Autoři navrhli moderní kávovar se zachovanými rituálními prvky přípravy kávy.
Finalisté kategorie Communication Design
Julie Dítětová a Jáchym Moravec – Česká vlajka.online
V roce 2020 oslavila československá vlajka sto let své existence. Cílem autorů tedy bylo vytvořit nástroj, který umožní českou vlajku dobře rozeznat a správně používat.
Adam Komůrka – Buď DIGITÁL!
Uchazeči o umělecké obory často netuší, co obnáší pojem digitální design, a tak raději upřednostní design grafický. Adam svou prací informuje o oboru digitálního designu jako takovém.
Aneta Roubíčková – MÝMA OČIMA
Jaké je žít s vadou zraku? Autorka vytvořila projekt, kde si pomocí virtuální reality můžeme zkusit, jaké to je fungovat s očním onemocněním.
Finalisté kategorie Fashion Design
Karolína Čechová – Inner Sanctum
Jak už název INNER SANCTUM napovídá, jedná se o jakýsi vhled do lidského těla. Kolekce je inspirována charakterem fascií.
Ngoc Yen Tran – VOL.02 – UPCYCLED SNEAKERS
Projekt je zaměřený na upcyklaci tenisek. To znamená přetvoření/upravování obuvi, která by jinak skončila na skládce nebo ve spalovně.
Nino Goderidze – Entropy – Graduation Fashion Collection
Autorova kolekce se věnuje soukromým tragickým příběhům lidí.
Kristýna Lovasová – WHITE PROJECT-GEOMETRIE V ARCHITEKTŮŘE
Zrak určuje podobu předmětů a prostorů, které nás obklopují. Avšak hmat je prastarý smysl, a absence různorodých taktilních podnětů v nás může vyústit ve frustraci.
Bedřiška Burešová – Different
Cílem autorky bylo vytvořit šperk pro lidi, kteří mohou mít problém s pohybovým omezením a nebo jen pro toho, kdo má problém s nasazováním náušnic.
Tak co, máš svého favorita? Tak to by ses v pátek 7. 5. 2021 neměl zapomenout připojit tady, abys znal výsledky hned mezi prvními!