Doprovodný program

Kromě hlavního a edukačního programu nás čeká i ten doprovodný. Těšit se můžeš na jednodenní POP-UP shop, kde dorazí prodávat své věci přímo samostatní designéři a kreativci. Dále například na multimediální taneční performance během samotného vyhlášení soutěže Best in Design a především také na (after)party, energií a hudbou nabité večery, které rozhýbou každého z nás.

POP-UP shop

V neděli 7. května se v rámci Zlin Design Weeku zastav do 61. budovy. Celý den od 10:00 zde bude probíhat designový POP-UP shop, kde si můžeš zakoupit vše, na co si vzpomeneš. Je libo náušnice, brož, šaty, hrníček, plavky, něco dobrého na zub…? Odpoledne proběhne také několik diskuzí s tvůrci. Přijď si udělat radost!

Seznam prodejců: Akari, Basefound, Biela Laba, Bone, Botanicum, Cindy Kutíková, Ententýky dva špalíky, Go With The Flow, High Temp Studio, Jan Bican, Klotilda Lišejníková, Markéta Opravilová, MINX, Petra Hejdusová, Pičičindy, PLOVE, Pookraj, POUSTR, Reformát, Yellow Candles

Kdy: neděle 7. 5. od 10:00 do 20:00
Kde: Areál Svit, budova 61, Zlín
Vstup: vstup je zdarma

Party

Zlin Design Week si nikdo nepředstaví bez kvalitní party. Letos nás čekají rovnou čtyři. Těš se na pořádnou dávku energie, tance a možnosti se neformálně setkat s významnými designéry a dát si spolu třeba drink. Hned první den tě čeká Opening party. V sobotu spolu oslavíme vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže Best in Design. Po Konferenci ZDW protančíme část noci v Impact Hubu Zlín a poslední den festivalu se všichni sejdeme po Fashion show, abychom spolu zavzpomínali na zážitky z celého týdne.

Opening party

Kdy: středa 3. 5., 20:00–1:00
Kde: kavárna Jedním tahem, Šedesátá 7015, Zlín
Kdo hraje: Maikl Knight, Lunara, Martin Duke
Vstup: vstupné pouze na místě v hotovosti: 100 Kč (pro návštěvníky opening festivalu a vernisáže výstavy Design pro všechny je vstup zdarma)

Ceremony ZDW: afterparty

Kdy: sobota 6. 5., 20:30–1:00
Kde: Café 204, Tř. Tomáše Bati 204, Zlín
Kdo hraje: Tomin, Year87, Whip
Vstup: vstup zdarma

Konference ZDW: afterparty

Kdy: úterý 9. 5., 19:00–1:00
Kde: Impact Hub Zlín, tř. Tomáše Bati 829, Zlín
Kdo hraje: DJ K.
Vstup: vstupné pouze na místě v hotovosti: 100 Kč (pro návštěvníky Konference ZDW je vstup zdarma)

Fashion show: afterparty

Kdy: středa 10. 5., 20:00–1:00
Kde: Svah Zlín, nám. T. G. Masaryka 5144, Zlín
Kdo hraje: Rainer, Candycore
Vstup: vstupné pouze na místě v hotovosti: 100 Kč (pro návštěvníky Fashion show je vstup zdarma)

A kdo nám to bude na všech akcích hrát?

Maikl Knight

Maikl Knight je DJ a tanečník špárající se v hudební produkci, který působí v Bratislavě. Ve svých setech převážně míchá hudební žánry jako Italo Disco, Disco či Techno, ale nemá taktéž problém zavítat do brazilské kultury přes Baile Funk a okořenit to Vogue-om alebo Amapianom.

Hrát nám bude na Opening party ve středu 3. 5.

Lunara

Lunara je DJka pocházející ze Slovenska, která působí v Brně. Vinylová čarodějka, která si pohrává snad se všemi subžánry housu. Její hudba plná zajímavých vokálů a nikdy nekončícího groovu vás naprosto pohltí.

Hrát nám bude na Opening party ve středu 3. 5. a spolu s Martinem Dukem si pro vás připraví také back-to-back DJ set.

Martin Duke

Martin Duke je brněnský DJ a producent. Rád hraje na vinylech a experimentuje s house music, díky čemuž se jeho sety mění v nekonečný zážitek plný umění.

Hrát nám bude na Opening party ve středu 3. 5., na které uslyšíte jeho dosud nevydané tracky.

Hype&Vibe

Seskupení Hype&Vibe se angažuje a pořádá eventy ve Zlínském regionu už od roku 2017. Její členové, pocházející ze Vsetína, se zaměřují na elektronickou hudbu všeho druhu, od housu až po techno. Představit se přijedou celkem 3 členové a vy se tak můžete těšit na noc plnou energických beatů, různorodosti a originality.

Hrát nám budou na Ceremony ZDW afterparty v sobotu 6. 5.

Rainer

Rainer je zlínský producent, sound engineer a multiinstrumentalista. Primárně se věnuje elektronické moderní hudbě, svou tvorbou ale zasahuje široké žánrové spektrum, okořeněné jeho specifickým sound designem a estetikou. Kromě spolupráce s podstatnými jmény mladé hudební scény tvořil hudbu třeba pro magazín The Mag, nebo pro zlínský fashion event Dotek.

Hrát nám bude na Fashion show afterparty ve středu 10. 5

DJ K.

DJ K. je milovnice hudby a tance. Skrze své sety se snaží předávat dobrý vibe na vlně housu, funku, r’n’b a afro beats. Působí ve Zlíně.

Hrát nám bude na Afterparty Konference ZDW v úterý 9. 5.

CandyCore

CandyCore je kolektiv složený z profesionálek, grafických designérek a hudebnic, které sídlí v Brně. Jejich posláním je vytvářet interaktivní komunitu a prosazovat hodnoty, jako je inkluze a rozmanitost, rovná práva a svoboda projevu. Pořádají společensko-kulturní akce a neformální setkání, která umožňují kreativcům sdílet zkušenosti a spolupracovat, což v konečném důsledku zlepšuje kvalitu života naší komunity. Přidejme se k nim a přijměme nové nápady a perspektivy.

Hrát nám budou na Fashion show afterparty ve středu 10. 5.


Umělecké performance

Nedílnou součástí festivalu jsou i umělecké taneční performance. Letos nás čekají rovnou dvě. První v rámci openingu festivalu a vernisáže hlavní výstavy Design pro všechny, druhá na Ceremony ZDW při slavnostním vyhlášení vítězů mezinárodní soutěže Best in Design, kde se můžete těšit na nezapomenutelnou multimediální taneční performance sledující téma univerzálního / inkluzivního designu v podání tanečníků skupiny All Style Unit.

HUDEBNÍ VYSTOUPENÍ ZDW 2022

Police Symphony Orchestra

Guidi na fashion show 2022

Zlin Design Week se rozhodla podpořit i zpěvačka Giudi, která Fashion show doplnila svým živým vystoupením. Ve své hudbě zpěvačka kombinuje hlavně potemnělou melancholii s futuristickou elektronikou.

Hudební vystoupení ZDW 2021

KONCERT YOUNG AESTHETE

V pátek 7. 5. 2021 ve 21:00 započal stream DJ Young Aesthete. Matěj Herceg za svou poměrně krátkou dobu v hudebním světě dělal předskokana známému Apparat a odehrál několik klubových nocí. Jednu takovou noc odpálil na Zlin Design Weeku. Hudební vystoupení si mohli návštěvníci vychutnat v rámci streamu na platformě YouTube.

KONCERT KAPELY HELLO MARCEL

Nedělní (9. 5. 2021) koncertování kapely Hello Marcel, které se živě streamovalo na YouTube, kde ho mohli pozorovat všichni příznivci hudby, která hýří vtipem a krutými beaty. Duo hudebníků původem ze Svitav má za sebou celou řadu koncertů a jejich texty s tématy jídla a mateřské lásky si zamiluje každý.

KONCERT DNÉ

Dné je Ondřej Holý, který vydal již 4 EP a odehrál přes 50 koncertů. Mimo jiné složil hudbu k HBO dokumentárnímu filmu Nic jako dřív. Takže kvalita, kterou si návštěvníci užili v úterý 11. 5. 2021!

KONCERT TELETEXT A VYSTOUPENÍ ALL STYLE UNIT

Na závěr celého Zlin Design Weeku 14. 5. 2021 si návštěvníci užili live koncert kapely Teletext a vystoupení skupiny All Style Unit.

TELETEXT je projekt, který vznikl již v roce 2017 ve Zlíně a postupem času se přesunul do Prahy. Duo Martina a Nicolase, vystupující pod pseudonymy A+++ a Atch, se zaměřuje na techno a trance.
Taneční skupiny All Style Unit, se věnuje převážně street dance stylům, ale i prvkům scénického tance a contemporary. Ve Zlíně a Vsetíně působí již 15. rokem, kde společně tvoří a rozvíjí umění, které nezapomínají předávat z generace na generaci. Letos v rámci spolupráce ASU a ZDW vznikla originální performance, která ozvláštní online doprovodný program festivalu.