Diskuze Design KANTÝNY

Design KANTÝNA znovu přesouvá své podcastové studio na Zlin Design Week. V průběhu celého týdne se bude živě nahrávat hned několik epizod a vy můžete být u toho. Cílem je ukázat více úhlů pohledů na jedno téma, proto jednotlivé epizody probíhají ve formě panelových diskuzí. A co by to bylo za kantýnu bez kávy a něčeho dobrého k tomu?

Marketing v designu vs. architektuře

Správná prezentace může pomoci nakopnout kariéru. Jak se umí designéři a architekti prezentovat na sociálních sítích? V jakou chvíli má na pomoc přijít marketingový specialista či agentura? Kolik času by měli designéři a architekti do marketingu investovat?

Kdy: pátek 5. 5., 17:00 – 18:00
Kde: Areál Svit budova 61, Zlín
Hosté: Adéla Bačová a Lenka Sršňová
Moderátor: Radek Váňa

Service design ve zdravotnických zařízeních

Czechdesign se nově zaměřuje na service design a to konkrétně na wayfinding v českých zdravotnických zařízeních. Cítíme, že design má právě zde velký potenciál udělat dobrou službu svým uživatelům. Orientační a navigační systémy mohou pomoci zmírnit stres, nebo udělat službu přístupnější pro různé znevýhodněné skupiny. Právě zdravotnictví by tu totiž mělo být pro všechny.

Jsme radou pro vědu a výzkum schválená výzkumná organizace. „Research through design“, design thinking a poctivě nastavené procesy plánujeme v našem novém projektu aplikovat. Přijďte si poslechnout, co připravujeme a jak se takový designový projekt staví.

Kdy: sobota 6. 5., 9:30 – 11:00
Kde: Areál Svit budova 61, Zlín
Hosté: Dominika Potužáková a Michaela Holubec Birtusová
Moderátor: David Dvořáček

Budování inkluzivního design festivalu

Možnost prezentace na design festivalu může být pro designéra velkou zkušeností i kariérní příležitostí. Jak mohou designové festivaly vytvářet pro designéry inkluzivní prostředí a zpřístupnit svůj festival (nejen začínajícím) designérům?

O svůj pohled se podělí Branko Popovic, spoluzakladatel platformy a festivalu FASHIONCLASH, který nabídl pole působnosti více než tisícovce talentů z Nizozemí, ale také z Brazílie, Jižní Afriky, Číny, Polska, České republiky, Belgie, Německa, Portugalska, Srbska a Itálie. Spolu s ním bude diskutovat Jeffrey Heiligers, spoluzakladatel platformy 1m2 collective, mezioborové designérské platformy, která usiluje o rozmanitější a inkluzivnější designový průmysl. Platforma vytváří bezpečný prostor pro rozhovor, naslouchání a učení a výstavní prostory pomohla zajistit designérům na festivalech Dutch Design Week nebo Vienna Design Week.

Diskuze bude probíhat jen v ENG.

Kdy: neděle 7. 5., 17:00 – 18:00
Kde: Areál Svit, budova 61, Zlín
Hosté: Branko Popovic + Jeffrey Heiligers (1m2 collective)
Moderátoři: David Dvořáček a Anežka Řepík

Vliv vědomého designu oděvů na duševní pohodu

Oblečení je nejintimnějším prvkem, který se dotýká naší kůže. Každý den se naše těla utvářejí a jsou utvářena tím, co máme na sobě. Pocity, které se při tom rozvíjejí, mohou intenzivněji prožívat lidé s autismem a/nebo s ADHD. Vědomější design oblečení může well-being člověka pozitivně ovlivnit. Maureen Selina Laverty je módní a produktová designérka, která zkoumá, jak má kontakt oblečení s tělem vliv na (psychickou) pohodu jejich uživatelů.

Diskuze bude probíhat jen v ENG.

Kdy: středa 10. 5., 17:00 – 18:00
Kde: Areál Svit budova 61, Zlín
Hosté: Maureen Selina Laverty
Moderátor: Natálie Vencovská

O produktech, které pomáhají začleňovat

Jak probíhá tvorba produktů, které pomáhají začleňovat do společnosti? S jakými bariérami se musí matky ve veřejném prostoru potýkat?

NOOK neboli koutek a také produkt, které pomáhá zachovat dostatek soukromí a zároveň nevylučovat z dění v okolním prostředí. Nápad, za kterým stojí studio ARCHETYPO, pomáhá ženám, které chtějí být i ve veřejném prostoru maminkami a stejně tak zůstat svému dítěti nablízku za každé situace. Kromě NOOK MAMA má studio ve svém portfoliu také NOOK WORK, který ve firmách a coworkingových místech zajišťuje dostatek soukromí na naléhavé videokonference či krátkého meetingu s kolegou, ale také místo k soustředění nad důležitou prezentací. Kdo bude cílovou skupinou pro další NOOK?

Kdy: pondělí 8. 5., 17:00 – 18:00
Kde: Areál Svit, budova 61, Zlín
Hosté: Jan Podhorný (studio Archetypo), Veronika Vaňhová
Moderátor: Anežka Řepík