Design KANTÝNA

Design KANTÝNA je naše covidové baby. Platforma, která sdružuje designéry různých chutí i zaměření. Postupně se rozrostla i o podcasty a v průběhu roku se mění i v offline prostor pro setkávání, networking a diskuze. Design KANTÝNA znovu přesouvá své podcastové studio na Zlin Design Week. V průběhu celého týdne se bude živě nahrávat hned několik epizod a vy můžete být u toho. Cílem je ukázat více úhlů pohledů na jedno téma, proto jednotlivé epizody probíhají ve formě panelových diskuzí. A co by to bylo za kantýnu bez kávy a něčeho dobrého k tomu?

Ochutnávka našeho podcastu

O Design KANTÝNĚ 

V době, kdy se všichni uchylovali do svých domovů, v týmu Zlin Design Weeku jsme chtěli vytvořit místo, kde se designéři stále mohou setkávat. A tak světlo světa spatřilo naše covidové dítě – Design KANTÝNA.

Začalo to na Facebooku

Design KANTÝNA odstartovala jako Facebook skupina, kde designéři můžou najít i sdílet zajímavé myšlenky, nahlédnout na věci z nových úhlů a užít si nečekaná online setkání. Při organizaci Zlin Design Weeku jsme si vyzkoušeli, že inspiraci můžeš najít i mimo svůj obor. A tohle propojení by nemělo fungovat pouze jeden týden v roce, ale nonstop. Design KANTÝNA je prostor pro designéry všech chutí i zaměření. Společně už dva roky servírujeme několikachodové menu: jako předkrm se těšte na diskuze o hranicích designu a vkusu, hlavní chod bude inspirace ze světových i československých kuchyní a vrcholem každého dne bude dezert – spolupráce a vzájemné obohacení. 

Podcast o designu všech chutí

I to je Design KANTÝNA. Od roku 2021 můžeš poslouchat konverzace designérů o tématech, která ovlivňují jejich práci i přemýšlení. Jak se pohybují na hraně umění a designu, berou ohled na udržitelnost a navazují spolupráce? V tematicky zaměřených mini sériích se bavíme nejen s designéry z Česka a Slovenska a chceme znát jejich pohled. Tak si nasaď sluchátka a zapoj se do společné diskuze. 

Chceš mít přehled o tom, co se v kuchyni Design KANTÝNY zrovna peče? Podívej se pod pokličku na našem Instagramu.

NEWSLETTER O DESIGNU VŠECH CHUTÍ

Je tvoje nejoblíbenější polévka ta písmenková? Odebírej náš newsletter a my ti do mailu jednou měsíčně naservírujeme to nejlepší z našich podcastů v textové podobě. Podívej se na ochutnávku!

PS: Naše newslettery jsou posílány v angličtině, abychom se o naše rady a tipy mohli podělit také s ostatními.