Workshopy

Stejně jako každý rok, tak i letos se můžete těšit na workshopy ze světa designu.

Vliv etiky na design služeb a produktů

Dobrý design přináší výsledky. Vynikající design je dodává a přitom neškodí. Každý, kdo usiluje o dokonalost, si musí osvojit zvyk klást si otázku: „Kdo by mohl být poškozen našimi rozhodnutími, než je uzákoníme?

Abychom si tento návyk vypěstovali, musíme designové myšlení postavit na hlavu. Namísto snižování složitosti jej musíme přijmout respektováním potřeb koncových uživatelů i všech ostatních, kteří jsou ovlivněni produktem nebo službou během jejich životního cyklu.

Tento workshop je otevřen pro každého (bez ohledu na jeho profesní titul nebo příslušnost), kdo chce vědět, co to znamená zvážit potenciálně škodlivé důsledky rozhodnutí. Téma prozkoumáme hravou formou pomocí dvou specializovaných karetních her – The Thing From The Future a Moral Agent.

Workshop Branko Popovic

Téma podpory mladých návrhářů a interdisciplinarity v módě.

Workshop a diskuse Vždyť to psali na netu… pro SŠ

Všichni nám lžou, země je placatá a za všechno může Bill Gates? Na internetu se šíří spousta nepravdivých informací. Jak se šíří a vznikají? Proč nám náš líný mozek moc nepomáhá a je snadné podlehnout lákavým nepravdám? Přiveďte svou třídu na první výstavu dezinformací v České republice a nechte ji zažít jedno z klíčových témat mediální gramotnosti. Ve 45 minutách si popovídají s lektory Zvolsi.info a v rámci hry zkusí sami vyřešit dezinformační záhadu.

Workshop Rama Gheerawo a Ivelina Gadzheva

Design.Different: Rozšiřte své designérské dovednosti za jeden den. Řešte kritické společenské problémy.

Chcete být kreativnější? Chcete se rozvíjet osobně i profesně? Tento workshop spojuje osvědčené metody v oblasti inkluzivního designu a nabízí vám vzrušující workshop pro váš rozvoj. Tyto myšlenky byly použity k tomu, aby pomohly více než 300 organizacím stát se inovativnějšími, více zaměřenými na lidi a kreativnějšími, včetně velkých podniků, vlád a třetího sektoru. Fungují! Pomohou vám stát se efektivnější a kreativnější silou. Tento seminář je určen pro ty, kteří chtějí být tvůrci změn zítřka, a je určen všem včetně designérů, obchodníků, marketérů, akademiků, podnikatelů i lidí z veřejného sektoru.

Téma se zaměří na kritické sociální otázky včetně přístupnosti, vysídlených osob a situace vyvolané současnými událostmi na Ukrajině. Uvidíte, jak může design pomoci bližním, kteří to nejvíce potřebují. Jedná se o důležitou součást inovací v 21. století a toto bude první příležitost zažít tento workshop ve Zlíně.

Workshop New Generation of Founders

Workshop je zaměřen na rozvoj vašeho kreativního myšlení, nacházení nových řešení a inovací a seznámí vás i se základními pravidly brainstormingu, prototypování či vedení empatických rozhovorů. Právě Design Thinking a jeho metody jsou využitelné v mnoha pracovních i studijních odvětvích a poskytují nové úhly pohledu na řešené problémy.

Workshop Herman Freng Bilett

Jak navrhovat mezigenerační setkání? Workshop se bude skládat z rozhovorů a kreativních cvičení zaměřených na mezigenerační design. Na workshopu Herman provede účastníky sadou nástrojů pro idealizaci, které mohou podpořit kreativní myšlení. Hlavní otázka zní: Jak navrhnout produkt tak, aby podporoval mezigenerační setkávání? Nápady na design budou přizpůsobeny oborům jednotlivých účastníků.

Herman je studentem magisterského studia designu, v současné době pracuje na magisterském diplomu v oboru strategického designu na Škole architektury a designu v Oslu. Jeho magisterský projekt se zaměřuje na to, jak můžeme navrhovat pro mezigenerační přátelství a širší sociální začlenění starších generací v Norsku. Do Zlína přijíždí sdílet, diskutovat a porozumět vnímání univerzálního designu v mezinárodním měřítku.