Domů → Řečníci → Studio Vrtiška & Žák

Studio Vrtiška & Žák

Produktoví designéři

Roman Vrtiška & Vladimír Žák se věnují převážně projektům v oblasti architektury, interiérů a produktovému designu. Potkali se již na studiu na VŠUP, kde započali svou spolupráci. Po absolvování studia se stali součástí nastupující svěží generace českých designérů vyznačující se širokou škálou zájmů a profesionálním přístupem k práci. Od té doby se řadí mezi vyhledávané a respektované tvůrce, mezi jejichž klienty řadí značky jako Adidas, mmcité, Rim nebo Heineken.

Studio Vrtiška & Žák  →

Napsali o řečníkovi

Designérská dvojice Roman Vrtiška a Vladimír Žák navrhli pro slovenskou značku Javorina, která má již více jak 70letou tradici, hned dvě kolekce produktů. První jsou odkládací stolky nazvané Hriby a druhou nástěnné hodiny Luna. Všechny jsou vyrobeny z masivního dřeva v jednoduchém nadčasovém designu.

Letos slaví desetileté výročí. Všechny projekty dělají společně, o ponorce v případě tandemu Vrtiška • Žák nemůže být řeč. O výzvách, o vysněných pracovních metách a nejen o tom jsme si povídali s Romanem a Vladimírem v prostředí jedné z jejich realizací komerčních prostor.