Domů → Řečníci → Rama Gheerawo

Rama Gheerawo

Ředitel, The Helen Hamlyn Centre for Design, Royal College of Art RCA Reader in Inclusive Design

Rama Gheerawo je mezinárodní a inspirativní řečník, autor a designér. Jeho první samostatná kniha "Kreativní Lídrovství: Zrozeno z Designu" byla vydána v březnu 2022 a je k dostání na Amazonu a v nakladatelství Lund Humphries. V roce 2019 získal za svou práci ocenění "Hall of Fame" na Design Week Awards a v roce 2018 byl jmenován Creative Leaderem časopisem Creative Review spolu s Paulem Smithem a Björk.
Jako ředitel Helen Hamlyn Centra pro Design využívá design k řešení otázek týkajících se věku, schopností, pohlaví a rasy. Je sériovým inovátorem v oblasti inkluzivního designu, designového myšlení a kreativního vedení, osobně vedl více než 100 projektů, na kterých spolupracoval na mezinárodní úrovni s vládami, podniky, akademickou sférou a třetím sektorem se zákazníky, jako jsou Samsung, Toyota, AgeUK a Panasonic.
Je zastáncem inkluzivních a empatických přístupů pro jednotlivce a organizace prostřednictvím své práce v oblasti kreativního vedení, přičemž školení prošly po celém světě tisíce lidí včetně více než 700 státních úředníků. Je velmi žádaný jako hlavní řečník, píše, pořádá výstavy a workshopy pro širokou škálu posluchačů od studentů až po vedoucí pracovníky firem. Rama je členem řady poradních rad a výborů pro ocenění, univerzity a organizace, jako je Rada pro design Spojeného království, Mezinárodní asociace pro Univerzální design, Institut pro řízení designu, Institut pro indickou kulturu Bhavan a Jihoafrická iniciativa RSA Decolonising Design Initiative. Působil jako hostující profesor na Královské dánské akademii výtvarných umění a Akademii výtvarných umění v Katovicích.

O přednášce:

Human first | Designer second.

Kongresové centrum Zlín Jazyk: angličtina