Domů → Řečníci → Mariana Chytilová

Mariana Chytilová

freelancer, metodička přístupnosti pro Člověka v tísni, konzultantka inkluzivního designu pro ČT a konzultantka přístupnosti pro CAMP.

Mariana Chytilová se věnuje se mapování přístupnosti prostor, služeb, lidí i informací. Vyznává principy inkluzivního designu, který patří nejen do architektury a městského plánování, ale také do vzdělávání, kultury, technologických inovací a byznysu. Pracuje na tom, aby prostředí, služby i informace byly přístupné všem bez rozdílu.
Je absolventkou Disability Studies na Syracuse University, doktorského studia na Masarykově univerzitě a Dramatické výchovy pro neslyšící na divadelní fakultě JAMU. Zpřístupňuje veřejnou instituci, filmový festival, soukromou galerii nebo televizní aplikaci.
Aktuálně spolupracuje s organizací Člověk v tísni, Centrem architektury a městského plánování IPR Praha a Českou televizí. Vyznává inkluzivní design a plavání za každého počasí. Má jednoho muže, dvě dcery a spoustu otázek.

Mariana Chytilová  → LinkedIn  →

O přednášce:

Pomáhat inkluzivním designem? Kašlete na to.

Kongresové centrum Zlín Jazyk: čeština

Inkluzivní design si často spojujeme s lidmi s postižením. S někým jiným, než jsme my sami. S někým, komu bychom měli pomoci. Co když ale pomoc není to, co je potřeba? Co když lidé okolo nás mají stejné potřeby jako my: nezávisle fungovat – studovat, pracovat, koupit si kávu, zajít si během festivalu o designu na záchod, koupit si tričko na e-shopu nebo zvolit nového prezidenta? Seznámím vás se třemi příběhy, kdy jsem se snažila designem pomoci a narazila jsem. A nabídnu vám nástroj, jak tvořit služby inkluzivně tak, aby z nich měli prospěch všichni bez rozdílu.