Domů → Řečníci → Marek Weidlich

Marek Weidlich

Automobilový a průmyslový designer

Marek Weidlich se věnuje automobilovému a průmyslovému designu. Jako designér exteriérů dopravních prostředků pracoval pro Škoda Auto a.s. nebo Biomega. Jeho zkušenosti s průmyslovým designem ocenili například známé firmy jako Studio F.A. Porsche a Pininfarina. Je mu blízké skicování, 3D modelování, modelování z hlíny a témata jako umělá inteligence či námořní design. Svou největší vášeň vidí Marek v designu propojeným se životní zvědavostí, která jej nutí neustále se posouvat vpřed.

Marek Weidlich  →

Napsali o řečníkovi

Od táty si v létě půjčil obouchanou bílou dodávku a vyrazil. Marek Weidlich tehdy pospíchal na pohovor do rakouského studia F. A. Porsche a protože u centrály v Zell am See nikde jinde nebylo místo, zaparkoval vedle rudé „911R“.

Projekt Škoda eCon Marka Weidlicha je tvarová studie snažící se nastínit automobilovou situaci budoucnosti. Práce tak reaguje na aktuální problémy fosilních paliv, na přehlcenost velkých měst automobily a apeluje na změnu aktuální situace v automobilovém průmyslu, kdy se preferuje kvantita nad kvalitou. Výsledkem je tak skulptura, která má diváka podnítit k polemice nad budoucností automobilismu.

Design portál Přečíst článek  →