Zdá se ti, že nám nesedí čas ukončení Konference ZDW a začátku její afterparty? Ani náhodou! Cestou bys totiž měl navštívit hned několik míst, která jsme pro tebe vytipovali.

1. 5. 2022 | Eva Prstkova

Pokud čteš tento článek, znamená to, že Konference ZDW je za rohem, a nebo už dokonce probíhá. Z Kongresového centra do Jedním tahem, kde proběhne vyhlášená afterparty, je to (v pražských měřítcích), co by kamenem dohodil. Trasa přes ojedinělé město Zlín je ale plná míst, díky kterým ji pořádně vyUŽIJEŠ. Ready to go?

Tak jo, teď jsi plný designu, co ti ještě chybí ke štěstí? No to je jasné, pohon který nakopne nejen tvoji kreativitu – dobrá káva! Rozhodně tě nadchne nedávno otevřená Pikola. Zavíračka je ovšem už v 17:00, takže si pro svou dávku kofeinu budeš muset pospíšit. Vzhledem k tomu, že Zlín bude v tu chvíli plný designérů a nadšenců, kavárny budou samozřejmě ideální prostor debatovat o poznatcích z Konference.

Přestože tě během Konference design a inspirace zasytí na duchu, pravděpodobně budeš potřebovat něco, co zasytí i žaludek. Nejbližší místo, kde se můžeš skvěle najíst je třeba Bůrger. Plusové body určitě získává i lokalita, protože Park Komenského je zlínská oáza pro duši. 

V zájmu tvé spokojenosti přísná týmová porota provedla testování (téměř) všech Bún bò Nam Bộ ve Zlíně. Výsledek? To nejlepší seženeš v PHOlévkárně! Kdybychom tedy měli říct, jak chutná zlínský design, chutnal by vlastně právě takto. 

Pokud jsi milovníkem hranolek (kdo není), hned o kousek dál na Náměstí Práce najdeš Faency fries. Pořádná dávka hranolek s parádními omáčkami – přesně to potřebuješ! Nebo snad hledáš tradičnější restauraci? Možná sis už všiml Obchodního domu, který je jednou ze zlínských dominant, a průčelí bez vizuálního smogu si každý všimne už z dálky. Uvnitř pak najdeš Bistrotéku – menu tradičně nabízí širokou škálu pokrmů od těstovin, přes svíčkovou, po buchtičky se šodó. 

Břicho je plné, ale do afterparty pořád nějaký čas zbývá? Jde se za architekturou a designem!

21. budova, nebo také Baťův mrakodrap, neomrzí nikdy. Stačí vyrazit do posledního patra administrativní budovy, za kterou stojí architekt Vladimír Karfík, a pak jen obdivovat zlínské cihly z výšky. Mezi “Jednadvacítkou” a Jedním tahem, kam míříš na afterparty, se rozprostírá tovární areál, který můžeš blíže prozkoumat díky Zlínskému architektonickému manuálu.

Součástí Zlin Design Weeku je také projekt 100 let zlínského designu, který se zaměřuje na reflexi fenoménu zlínského průmyslového designu. První část výstavy zaměřenou na design v dopravě, architektuře a historii i současnost tohoto odvětví si můžeš prohlédnout v 14/15 Baťově institutu. Výstava pokračuje na 61. budově (to už jsi skoro jeden krok od Jedním tahem), kde představuje produkty významných firem z regionu. V den Konference bude mít výstava prodlouženou otevírací dobu do 19:00, takže ji krásně stihneš ještě před afterparty. 

No a v 19:00 už tě čekáme s drinkem v ruce v Jedním tahem!