Proč by si Nevěřivec i Odkladač měli najít čas a vyplnit přihlášku do Best in Design?

21. 2. 2022 | Karolína Žáková

Den, kdy se uzavře přihlašování do mezinárodní soutěže Best in Design se neúprosně blíží, a pokud ještě stále váháš nad přihláškou, pravděpodobně se najdeš alespoň v jednom z typů designérů popsaných níže. Tvou osobnost jsme vystihli lépe než nejnovější vydání horoskopů. I s argumenty, které tě už opravdu přesvědčí o podání přihlášky.

1. Busygnér

Jsi prostě hodně busy tvůrce, který nemá na nic čas. Většinou máš víc rozdělaných projektů najednou, pořád musíš něco vyřizovat a kromě práce zvládáš i své studium. Proč by si teda busygnér jako ty měl ukrojit kousek ze svého času a poslat svoje návrhy do Best in Design? Díky tomu, kolik jsi toho už zkusil a vytvořil, máš velkou šanci mezi svými projekty najít právě ten, který ti vynese titul Best in Design 2022. Kromě možnosti vyhrát titul, tě čeká intenzivní networking, porovnáš síly s dalšími designéry nebo třeba právě ty získáš finanční podporu ve výši 1500 €, to zní docela fajn, ne?

2. Nevěřivec

Nemám na to. Ještě toho tolik neumím. Akorát se tam ztrapním. Nemá to ani smysl zkoušet, vím, že mě nevyberou. Pokud si v hlavě opakuješ takové mantry, jsi nevěřivec. Ti jsou typičtí neustálým podceňováním se a nízkým sebevědomím. Často jsou si sami největším nepřítelem, který jim podkopává nohy při cestě za úspěchem. Zkoušet vylézt na Mount Everest bez předchozího tréninku nezní jako dobrý nápad, ale pro Best in Design to neplatí. Jediné, co musíš udělat je ten první krok a vyplnit přihlášku. Nic tě to nestojí, jenom kousek odvahy. Každý projekt má šanci, pokud jsi mu věnoval čas a co nejlépe ho zkusil promyslet. Tak to hecni a třeba překvapíš sám sebe i ostatní!

3. Naddesignér

Do tohoto typu se obecně řadí ti, kteří už mají nějaké ty úspěchy za sebou a možná mají pocit, že přihlásit se do takové soutěže pro ně úplně nemá smysl. Co účast v Best in Design tedy může naddesignérovi nabídnout? Třeba to, že zrovna tvůj projekt se může dostat k více lidem a stát se inspirací někomu jinému. Vyslechneš si zpětnou vazbu od zajímavých lidí a hlavně – nikdy nevíš, na koho můžeš narazit a jestli tě neposune zas o kus dál.  

4. Odkladač

Pokud patříš mezi ty, co rádi odkládají v podstatě všechno na poslední chvíli, jsi exemplární odkladač. Však ono to počká, klidně i do příštího roku… nebo toho dalšího? Tak tady se, prosím, zastav. Co když je tohle poslední ročník soutěže? Co když na to příští rok zapomeneš? Tvůj čas je teď! Teď je tvoje šance zazářit a ukázat co v tobě je, tak s tím nečekej moc dlouho, ať to stihneš. Třeba zrovna rok 2022 ti otevře dveře k takovým příležitostem, o jakých se ti ani nesnilo.

Každý je jiný a o designérech to platí dvojnásob. Pokud se najdeš aspoň v jednom z těchto osobnostních typů, snad tě tento článek přesvědčil o tom, že přihlásit se do Best in Design má smysl! (A snad tě i trochu pobavil.) Tak to zkus a vyplň přihlášku, než bude pozdě a ty zas budeš muset netrpělivě čekat na další ročník!