7 důvodů, proč to hecnout a přihlásit se do Best in Design

15. 2. 2021 | Martina Jelínková

Máš talent? Umíš přijít s něčím novým a kromě samotného nápadu zvládneš i technologické zpracování věci a tvé projekty jsou nejen krásné a jedinečné, ale také funkční? Ať už ti v šuplíku leží nerealizovaný projekt, diplomka nebo jsi se prostě už vydal vlastní cestou a víš, že máš světu co ukázat, zapoj se do mezinárodního klání Best in Design!

1. Zkušenost, která se cení

Tvoříš? Tak se o to neboj podělit. Za tuhle zkušenost opravdu nic nedáš, přihláška je zcela zdarma. Tudíž můžeš jenom získat! A jestli se rozhoduješ, kterou z prací poslat, můžeme ti říct jedno – pošli klidně všechny! Pokud tvoje práce splňuje veškeré podmínky, sem s ní! A že si nejsi jistý, jestli máš potenciál? Nech odbornou porotu, ať o tom rozhodne ona.

2. Kontakty (a třeba i kontrakty) v oboru

V Best in Design se utkáš s konkurencí z různých koutů světa. Poznáš spoustu nových lidí a třeba navážeš i řadu nových přátelství. Vyměníš si názory a zkušenosti a to hlavní – budeš se bavit. Soutěž Best in Design ti otevře brány do světa designu. Ať už jsi módní návrhář, grafická designérka, zajímá tě kaligrafie, navrhuješ nábytek, zajímá tě industriální design, nebo hloubáš nad co nejšetrnějším využitím materiálů, u nás najdeš své místo. Jsme otevřeni všem nápadům.

3. Zpětná vazba od kapacit v oboru

Tvoji práci budou hodnotit špičky z různých designových sfér. Věř, že to jsou lidi, kteří se designu věnují už nějaký ten pátek a ví, co je dobré. Umí ocenit talent a dát dobrou radu.
Porota hodnotí nejen samotnou vizuální stránku návrhu nebo projektu, ale také techniku zpracování, použité materiály, ekologickou stopu produktu a originální přístup k řešení. Buď kreativní, neotřelý, vymýšlej ještě nevymyšlené, inovuj, nenuď!

Kategorii Fashion Design bude letos hodnotit Tereza Rosálie Kladošová, talentovaná návrhářka a absolutní vítězka třináctého ročníku Czech Grand Design, v kategorii Production Design to bude hlavní designér firmy Tescoma Ladislav ŠkodaRichard Vodička, ředitel studia 519, které stojí za návrhy produktů pro Egoé a speciálů pro mmcité+. A v kategorii Communication Design práce soutěžících posoudí podnikatel a spoluzakladatel oceňované personalizační video platformy Motionlab Filip Koubek.

4. Peníze

Co si budeme, dukátky potřebujeme všichni. A nyní se hodí víc, než kdykoliv předtím. A co je lepšího, než dostat peníze za něco, v čem je člověk opravdu dobrý a na čem strávil nemalé množství času? Hlavní výhra v Best in Design je 1 500 €, dále můžete získat za 1. místo v jednotlivé kategorii 500 €, za 2. 300 € a za 3. 200 €.

5. Věčná sláva

Chceš zářit na obálce Forbes? Třeba je tohle první z kroků na cestě k tomu! Věř, že když uspěješ, psát se o tobě bude. My víme, že to přece neděláš pro slávu a peníze, ale když jsi talent, proč to světu tajit? 

6. Nová inspirace

Nadechni se a nasaj tu atmosféru. Finalisty Best in Design čeká společná výstava, inspiraci však můžeš čerpat i během celého zlínského týdne designu od 7. do 14. května. Kromě soutěže Best in Design proběhne i výstava účastníků Open callu, na Konferenci si můžeš poslechnout příběhy a rady do (pracovního) života od zajímavých osobností, tvé obzory ještě více rozšíří probíhající workshopy. No a v neposlední řadě si užiješ také party a Galavečer pořádaný v rámci Zlin Design Weeku. A to i v onlinu!

7. Odrazový můstek

Soutěž Best in Design je startovací čára pro mladé tvůrce a designéry. Ze soutěže už vzešlo velké množství jmen, která dříve či později prorazila v oboru a podmanila si svět designu.
Víme, že finanční výhra je příjemná, ale Best in Design rozhodně není jen o ní. Podstatné je se zúčastnit a udělat další z mnoha kroků na cestě k úspěchu.

A nakonec ještě stručně shrneme pravidla soutěže:

  • Přihlášená práce nesmí být staršího data než 1. 1. 2019
  • Autor (autoři) nesmí být starší 30 let
  • Práci je nutné poslat s přihláškoufotografiemi ve formátu .jpg, požaduje se také připojení anotace práce
  • Svůj návrh můžeš přihlásit ve třech kategoriích – Product & Industrial Design, Communication Design a Fashion Design

Zasedání odborné poroty k hodnocení soutěžních návrhů proběhne v prvním čtvrtletí roku 2021.

Vítěze následně vyhlásíme 7. 5. 2021. V tento den se (snad!) všichni potkáme ve Zlíně na finále Best in Design a dozvíme se vítěze.

Tak pošli přihlášku a nezapomeň, že deadline je 28. 2.2021. Budeme ti držet palce a přát, ať ti účast v designovém klání Best in Design 2021 přinese mnoho dobrého!