Kdo je Best in Design 2020? Zlin Design Week ocenil mladé designéry

31. 3. 2020 | Johana Přikrylová

Odborná porota zhodnotila více než 500 přihlášek a 11. ročník mezinárodní soutěže Best in Design zná své vítěze. Veronika Ruppert ve vysílání Radio Wave spolu s porotcem Markem Weidlichem odhalili, kdo ovládl jednotlivé kategorie i designéra, který si vybojoval hlavní cenu.

Product & Industrial Design

V první kategorii, Product & Industrial Design, zvítězila Nikola Mikulecká se svým Výčepním stojanem a pivními tácky z porcelánu. Při vytváření se Nikola řídila tradicí, univerzálností, elegancí a sebevědomím. Celý set je navržený tak, aby pasoval do svébytných a velkorysých interiéru, ale i do klasických hospod.

Druhou příčku obsadil Filip Zabawa s návrhem Scale – growing bike, vozidlem umožňující se přizpůsobit uživateli. Na třetí pozice se umístil Kristian Rudenko a jeho Circle of life – mísa pro život, komplexní řešení problému misky pro krmení psů.

Communication Design

V kategorii Communication Design vyhodnotila porota jako nejlepší práci písemný komunikační systém Universal Expression autora Lukase Keyselliho. Návrh by umožňoval celému světu komunikovat bez ohledu na to, jakým jazykem mluví. 

Druhé místo patří Veronice Opatrné se systémem herních karet Pozor, psina! Třetí místo obhájila Silvia Klúčovská s edukační webovou stránkou Znakověda pro studium znakového jazyka.

Fashion Design

Vítězem kategorie Fashion Design je Milan Flíček. Jeho kolekce During the sunset vzdává hold dvěma historickým velikánům, Karlu IV. a T.G. Masarykovi. Kolekce se snaží probudit barevnost v pánské módě, která podle Milana v Česku chybí. Milan Flíček se stal vítězem nejen této kategorie, ale i celé soutěže a získal titul Best in Design 2020.

Na druhé příčce se umístila Janina Lewitz s kolekcí DECRESCENDO – Noise and Silence, která zobrazuje tóny zvuku v kruhových vzorech. Na třetím místě se pak umístila Karolína Čechová s kolekcí Fragmenty zabývající se estetikou pracovních oděvů.

Divácká cena Best in Design 2020

V neposlední řadě také mladí designéři hráli o srdce svých fanoušků v Divácké ceně Best in Design 2020. Hlasování probíhalo na facebookové stránce Czechdesignu. Diváci rozhodli jasně a za svého favorita napříč kategoriemi vybrali Filipa Zabawu s prací Scale – growing bike. Ten si s sebou kromě přízně veřejnosti odnáší také poukaz na obuv značky Vasky.

Soutěž finančně podpořilo město ZlínNadační fond Martiny a Martina Růžičkových. Garantem kategorie Fashion Design je firma Vasky, pro kategorii Product & Industrial Design se garantem stala firma Tescoma

Oceněné práce si můžete prohlédnout na konci září na výstavě v Galerii G18 ve Zlíně. Pro nejnovější informace sledujte náš FacebookInstagram.