9 finalistů soutěže Best in Design. Kdo zvítězí, uslyšíš na Radiu Wave

29. 3. 2020 | Johana Přikrylová
Hlasuj na facebookové stránce CZECHDESIGN.  V každé kategorii můžeš svůj hlas dát jen jednou. Hlasuj písmenkem do komentáře pod fotku v daném příspěvku na facebooku. Vítěz se vybírá napříč kategoriemi.

Když nemůžeš Ty za designem, dostaneme design k Tobě. Protože letos nemohou soutěžící, porotci, partneři ani Ty dorazit do Zlína na Galavečer, výsledky 11. ročníku soutěže Best in Design vyhlásíme už 31. března 2020 na Radiu Wave. V úterý v 15:20 buď připravený, Veronika Ruppert spolu s porotcem Markem Weidlichem odhalí, kdo ovládl jednotlivé kategorie i designéra, který si vybojoval hlavní cenu. Podívej se už teď, kteří designéři se se svými návrhy probojovali až do finále.

Best in Design je soutěž určena pro mladé designéry do 30 let, kteří si přejí být objeveni nebo chtějí posunout svou tvorbu vpřed. Designéři mohou získat ocenění v jedné ze tří kategorií (Product & Industrial Design, Communication Design a Fashion Design) a usilovat o hlavní cenu Best in Design.

Product & Industrial Design

V kategorii Product & Industrial Design do finále porota poslala Filipa Zabawa s návrhem Scale – growing bike, umožňující přizpůsobit svojí velikost uživateli. Ženské pohlaví zastoupí Nikola Mikulecká se svým Výčepním stojanem a pivními tácky z porcelánu, setem navržený tak, aby pasoval do svébytných a velkorysých interiéru, ale i do klasických hospod. Ve finále se ukáže taky Kristian Rudenko s návrhem Circle of life – mísa pro život, komplexní řešení problému misky pro krmení psů.

Communication Design

V kategorii Communication Design vyhodnotila porota práci hodnou finále systém herních karet Pozor, psina! od Veroniky Opatrné. Mezi finalisty se dostal i  Lukas Keysell s písemným komunikačním systémem Universal Expression. Porotu oslovila také Silvia Klúčovská s edukační webovou stránkou Znakověda pro studium znakového jazyka.

Fashion Design

V kategorii Fashion Design se do finále probojovala Karolína Čechová s kolekcí Fragmenty zabývající se estetikou pracovních oděvů. Porotu zaujala také kolekce DECRESCENDO – Noise and Silence od návrhářky Janiny Lewitz, která zobrazuje tóny zvuku v kruhových vzorech. Ve finále uvidíme také Milana Flíčka s kolekcí During the sunset, pokoušející se probudit barevnost v pánské módě, která podle Milana v Česku chybí.

Stejně jako design, ani Zlin Design Week nezastavíš. Proto sleduj náš FacebookInstagram, tam budeš moci ovlivnit, kdo obdrží cenu diváků. A v úterý v 15:20 si nezapomeň naladit Radio Wave, budeš v centru dění.  #SPOLUtodáme

Nechceš na vyhlášení zapomenout? Přidej si ho do kalendáře!

Přidat do kalendáře