Střet dvou světů na Konferenci design & marketing

15. 4. 2019 | Johana Přikrylová

Květen už čeká za dveřmi a doufáme, že stejně jako my už netrpělivě odškrtáváte políčka v  kalendáři a nemůžete se dočkat 7. května, kdy se v Kongresovém centru ve Zlíně uskuteční pátý ročník Konference design & marketing. Stejně jako jedna ruka netleská, tak ani jeden řečník konferenci nedělá. Proto jsme na jedno podium pozvali řečníků hned 8 a všechny spojuje jedna věc. Nebojí se svých inovativních nápadů, vykračují ze zajetých kolejí a  podařilo se jim v oboru prorazit. Do propuknutí konference ještě pár dní ale zbývá, a proto jsme pro vás připravili malou ochutnávku toho, na co se můžete těšit.

Konference design & marketing 2018

Petr Rubáček a celé designového studio Remembership se při své práci řídí heslem #friendsnotclients. Studio věří v sílu mezilidských vztahů a věnuje se navrhování značek, produktů i  kampaní pomocí 11 metod a postupů, díky kterým jim zbývá dost prostoru pro tvůrčí práci. Právě manifestu #friendsnotclients a budování design studia zasvětí lídr a spoluzakladatel týmu svou přednášku.

Petr Rubáček

Event manažerka v Socialbakers Klára Honzíková se zabývá pořádáním špičkových akcí. Mezi ně patří také stále na oblibě narůstající Engage, série konferencí a workshopů, zaměřující se na téma sociálních sítí. Eventy jsou navíc podle Kláry skvělý způsob, jak vzdělávat publikum a komunikovat s klienty. Ve své přednášce na konferenci Kláraposluchačům odhalí zákulisí rozsáhlých eventů a promluví o tom, co je při pořádání naprostou nezbytností.

Klára Honzíková

Rakouský designér a architekt Kai Stania v  roce 2002 založil kancelář s názvem „kai stania I productdesign“, která se zaměřuje na průmyslový či produktový design, módní doplňky i  nábytek. Návrhy vytváří pro firmy z celého světa, mezi něž patří Hugo Boss, LG, TON nebo RIM. Za návrhy si mimo jiné na své konto připsal řadu ocenění. Na konferenci Kai Stania odhalí, jak se se svou prací dostal až do nejnovější Bondovky a jak vznikají tak úspěšné produkty.

Kai Stania

Pavel Kacerle od dospívání snil o tom, že bude vytvářet vizuální efekty pro hollywoodské filmy. Rozhodl se zariskovat a jak se říká, odvážnému štěstí přeje. Bez peněz a větších znalostí angličtiny se vydal do Ameriky a vystudoval Digital Film Academy v New Yorku. V přednášce se svěří se svou cestou z malého pokoje až ke spolupráci na vytváření filmových trháků jako Spiderman, Iron Man či Avengers.

Pavel Kacerle

Kreativec v digitálním světě překypující nápady, to je Vladimír Zikmund. Jeho přístup k vytváření kampaní je nápaditý a konečné výsledky neotřelé a promyšlené do posledního detailu. Svůj talent uplatnil například pro klienty Milka, Česká televize, Axe či Škoda Auto. Na konferenci prozradí, co stojí za úspěšnými kampaněmi a proč je potřeba se v dnešní době na marketingové kampaně dívat s nadhledem.

Vladimír Zikmund

Věděli jste, že každé desetiletí minulého století lze charakterizovat nějakou barvou? Více o evoluci barvy jako jazyka řekne italská colour designérka Francesca Valan. Vysvětlí také, proč se produkty v některých barvách prodávají více než v jiných a jak nás barvy při výběru ovlivňují.

Francesca Valan

Z nesmělého studenta na post kreativního ředitele marketingové agentury Brain One. Příběh jako z pohádky, při kterém se Marek Linhart musel naučit dělat makety trubkových bomb nebo hledat copywritery na exhibicích Slampoetry. Věří, že reklama je hybatelem pozitivní změny a v  Brain One pracoval na kampaních pro Direct pojišťovnu, Vivantis nebo CZC. Pokud se chcete dozvědět, proč je v životě nevyhnutelné dělat chyby, přijďte si poslechnout jeho přednášku.

Marek Linhart

Filip Koubek založil motion design studio Motionhouse, které má za sebou stovky projektů pro klienty jako Avast, Mall.cz nebo FAnn Parfumerie. Na konferenci poodhalí, jak vznikl Motionlab — platforma, která se stává revolucí v komunikaci značky a  boří představu, že personalizovaná videa jsou nereálná. V soutěži SWCS se Motionlab stal nejlepším startupem v regionu V4 a v Silicon Valley se v květnu utká o světový titul.

Filip Koubek

Třešničkou na dortu bude moderátorka Veronika Ruppert, která diváky v sále celým konferenčním dnem provede.

Veronika Ruppert

A že konference bude neskutečný zážitek se skvělou atmosférou, o tom snad ani nelze pochybovat. Tak rychle kupujte vstupenky, dokud ještě jsou. Na začátku května se potkáme ve Zlíně.

Autorka: Johana Přikrylová