Zlin Design Week ve velkém: Kdo nás k tomu Dohnal?

1. 4. 2019 | Autor Neznámý

Téma designové REVOLUCE nás už od listopadu vede k zamyšlení. Po pěti letech existence projektu je malá (ale důležitá) změna nevyhnutelná. Zlin Design Week se musí vyvíjet. Fakultní projekt se proto nyní stává opravdu univerzitním. A za podpory organizace, díky které je studentský život ve Zlíně o tolik pestřejší. Letošní Zlin Design Week obléká nový, oranžový kabátek. Ušila ho Studentská unie UTB.

„Když za mnou studenti přišli s návrhem zapojení Studentské unie poprvé, byl jsem trochu překvapený. Spolupráci se nám ale podařilo skvěle rozjet, teď už věřím tomu, že se letošní ročník povede lépe, než všechny předchozí,” myslí si garant projektu Pepa Kocourek.

Zlin Design Week se mezi členy Studentské unie těší velké oblibě.

O podobnou intervenci usilovala Studentská unie už delší dobu, úspěšní však byli až u letošních manažerů. „Vieš čo, bol to bomba nápad. Nemuseli ma o tom dlho presviedčať. Niektorí členovia tímu s úniovým prepojením trochu bojovali, ale nakoniec uznali, že nám to koncepčne dáva zmysel,” komentuje situaci jedna z manažerek projektu, Zuzana Piliarová.

Spousta aktivních členů Studentské unie navíc působí v obou organizacích, revoluční spojení proto proběhne hladce.

Jak bude letošní spolupráce Studentské unie a Zlin Design Weeku přesně vypadat, se dozvíte v následujících týdnech. Pozornějším už ale možná neuniklo, že se na 7. května ve Zlíně chystají dvě obrovské akce. Půjde o  tzv. Demo verzi Konference design & majáles. Marketing už totiž podle slov Evy Gartnerové, vedoucí agentury KOMAG, „nikoho zas tak netáhne”.

Bude afterparty Konference design & majáles stejně pověstná, jako ta s koncovkou marketing?

Zlin Design Week navíc nebude první (a pravděpodobně ani poslední) Komagový projekt, který se osudově propojí se Studentskou unií — pamětníci si určitě vybaví starší Majálesy. A soudobé studenty asi nepřekvapí, že po  vydařené antiplesové jízdě se v kuloárech začíná šuškat i o přesunu organizačních kompetencí nejujetějšího festivalu ve zlínských trolejbusech.

Bude Studentská unie nakonec hrát prim na políčku zlínského kulturního vyžití? Nic není vyloučeno.

Archivní fotografie z roku 2016 ukazuje, že vedení Studentské unie a KOMAGu k sobě mělo vždycky blízko.