Marek Weidlich

Automotive & Industrial Designer

Marek Weidlich se věnuje automobilovému a průmyslovému designu. Jako designér exteriérů dopravních prostředků pracoval pro Škoda Auto a.s. nebo Biomega. Jeho zkušenosti s průmyslovým designem ocenili například známé firmy jako Studio F.A. Porsche a Pininfarina. Je mu blízké skicování, 3D modelování, modelování z hlíny a témata jako umělá inteligence či námořní design. Svou největší vášeň vidí Marek v designu propojeným se životní zvědavostí, která jej nutí neustále se posouvat vpřed.

O přednášce:

5. května 2020 Kongresové centrum Zlín Jazyk: čeština

Napsali o řečníkovi

Forbes:

Od táty si v létě půjčil obouchanou bílou dodávku a vyrazil. Marek Weidlich tehdy pospíchal na pohovor do rakouského studia F. A. Porsche a protože u centrály v Zell am See nikde jinde nebylo místo, zaparkoval vedle rudé „911R“.

Přečíst článek →
Design portál:

Projekt Škoda eCon Marka Weidlicha je tvarová studie snažící se nastínit automobilovou situaci budoucnosti. Práce tak reaguje na aktuální problémy fosilních paliv, na přehlcenost velkých měst automobily a apeluje na změnu aktuální situace v automobilovém průmyslu, kdy se preferuje kvantita nad kvalitou. Výsledkem je tak skulptura, která má diváka podnítit k polemice nad budoucností automobilismu.

Přečíst článek →

Nenechte si nikoho utéct!