Zůstat doma je omezení? Na řadu přichází kreativita a spolupráce

17. 3. 2020 | Kateřina Večerková

Nacházíme se v době, kdy na restrikce nejsme zvyklí. A přece jim musíme čelit a využívat je v náš prospěch. Řečníci na konferenci v roce 2017 reflektovali právě téma Omezení, které je pro nás tak aktuální. Už nyní vidíme, jak se správným přístupem může omezení vytvážet prostor pro spolupráci a seberealizaci. Odemykáme další osmici přednášek právě z roku 2017. Načerpej inspiraci, jak se v designu i marketingu s takovými překážkami poprat, fungovat a vydolovat ze sebe to nejlepší.

Lex Pott – produktový designér z Rotterdamu

Lex Pott studoval Design Academy Eindhoven. Studium ukončil v roce 2009 a ve stejném roce založil vlastní studio Lex Pott, které se nachází v Rotterdamu. Pracuje se surovými materiály (kámen, dřevo, železo), které neopracovává a často je používá v kontrastu s lesklými plochami. Na konferenci ukázal pozadí tvůrčího postupu a představil specifika tvorby pro galerii i masovou výrobu.

David Wiechmann – marketingový manažer, Kinnarps Group

Kinnarps Group je Švédská společnost, která se zabývá řešením interiérů pracovišť. Téměř před třemi lety rozebíral inovace, funkcionalitu produtu a jeho jedinečnost v přednášce na téma: Design a marketing v éře efektivnosti.

Ondřej Chybík – Architek & Urban Designer

Ondřej se spoluzakladatelem architektonického studia CHYBIK+KRISTOF. Studio se etablovalo řadou vítězství v architektonických soutěžích. Jedním z výrazných úspěchů bylo vítězství ve výběrovém řízení na realizaci českého pavilonu na Expu 2015 v Miláně. V přednášce reflektoval téma tehdejšího ročníku Omezení. Ta dělí do tří skupin – ta, která vznikají v rámci lokality, finance a požadavky investora. Mohou díky omezením vznikat zajímavější projekty?

Jakub Mařík – Influencer Marketing Consultant

Kuba své dlouholeté zkušenosti z markeitngu, sociálních sítí a influence marketingu zužitkovává při hledání content producerů a influencerů mezi instagramery, blogery, youtubery, muzikanty a celebritami. Na Konferenci osvětlil základy práce s influencery, konkrétní informace, příklady i obecné principy.

Studio Swine

Studio Swine (Super Wide Interdisciplinary New Explorers) je spolupráce japonské architektky Asuzy Murakami a britského umělce Alexandra Grovese. Věnují se výrobě nábytku, natáčení filmů, módě i dalším projektům. Na konferenci rozebírali důležitost selhání a designérské cesty kolem světa.

DECHEM studio

Michaela Tomišková a Jakub Janďourek se zaměřují na design produktů. Zvláštní pozornost věnují sklu, tradičním českým řemeslným technikám a překvapivé souvislosti jejich různých forem. Omezení projektovali do své přednášky. Vlastní schopnosti, fantazie, technologie, výrobní kapacity, komunikace, finance, časové možnosti. Óda na omezení, bez kterého není nic, jen nekonečný oceán možností.

Pavol Minár – Brand storyteller Zaraguza, CZ

Pavol Minár je board member a brand stolyteller ve firmě Zaraguza CZ. Je finalistou Cannes Lions, Golden Drum a Eurobest, vyhrál Zlatý klinec. Je také držitelem mnoha cen EFFIE za efektivní marketingovou komunikaci na Slovensku a v Rumunsku. O tom, jak omezení v životě i reklamě musíme překonat nebo využít ve svůj prospěch.

LAFORMELA

LaFormela je uskupení fashion designérů z Čech a Slovenska – Miroslavy Kohutiarové, Kataríny Kopkové a Antonína Soukupa. Městský styl značky LAFORMELA často čerpá ze subkultur 90. a 80. let a outdooru. ​Jakou cestu jejich značka absolvovala až k nákupčím v pařížském showroomu Other/Wise? Která omezení ji na této cestě potkala?